דברי יו"ר כבוד של "עתיד בטוח" אלוף (מיל) דוד עברי לאסיפה הכללית

2013, יולי

ivri

עקב מחויבותי לפעילות ציבורית אחרת, נבצר ממני להשתתף עמכם באסיפה השנתית הזו. חבל, אך מספר מילים כתובות אני מקווה שיהוו פיצוי נאות.

הפעילות של "עתיד בטוח" חובקת את רחבי הארץ. ההצלחה היא מרובה בעצם הביקוש שהולך וגדל.

הפעילות בהתנדבות שנעשית במסירות, אחריות ועם נשימה לטווח ארוך, מעוררת כבוד רב והערכה מרובה. אין זה קל להתמיד, ולא פחות קשה לדבוק במשימה אשר תוצאותיה קשות למדידה. על כך מגיעה לכל אחד ואחד התודה, הכבוד וההערכה.

נראה ש"עתיד בטוח" מתקרב לצומת משמעותית בתהליך התפתחותה. היקף הפעילות שגדל בקצב מרשים מקשה על ארגון המתבסס על התנדבות בלבד לממש את כל הפוטנציאל, והארגון מתקרב לשלב שבו יהיה חייב לעבור לארגון ביורוקרטי יציב כדי לעמוד ביכולת לנהל את הפעילות המתרחבת.

מתקרב גם שלב שבו ככל שהארגון גדל, הפרט בו מרגיש יותר קטן ותרומתו האישית ניכרת פחות. לעתים זה מתסכל, אך זו דרכו של עולם.

בשלב זה של חיי העמותה, נאלץ אברהם חמו להקטין את פרופיל הפעילות. אברהם, שהיה אבן יסוד מתחילת הקמת העמותה ועמוד תווך לכל אורך הפעילות, יחסר לנו מאד. עם ניסיון החיים המגוון והמיוחד של אברהם הוא הדליק לנו את הפנס שהאיר את השביל לפעילות הרבה. הוא האיש שמילא בתכנים את הפעילות של המנהיגות הצעירה וכולנו מלאי תודה, הוקרה והערכה לאברהם.

סיכום שנת עבודה מציג בדרך כלל הישגים ומצרף את הבעיות העתידיות. עם זאת, נראה לי ש"עתיד בטוח" התייצב והפך להיות גוף מוכר וזאת הודות לעבודה מסורה של הועד המנהל, בהנחייתה של מירה. כאן כולם אנשים איכותיים עם ניסיון חיים מגוון אשר מקדישים מזמנם בהתנדבות לטובת חברה טובה יותר.

תפילתי שתזכו לגמול על מעשיכם הטובים בדמות חברה טובה ועתיד בטוח.

 

דוד עברי