"חותרים לעתיד בטוח" – דיווח ע"י שרה גוטר-דוידזון

"חותרים לעתיד בטוח" – דיווח ע"י שרה גוטר-דוידזון (חברה בועד הפועל של עתיד בטוח, לשעבר מזכיר הדירקטוריון של חברת החשמל, דירקטורית בחב' "אלתא" וכיום עוסקת בפעילות התנדבותית ענפה).

עמותת "עתיד בטוח" קיימה ביום ששי ה-2 למאי 2008, יום אביב בהיר ונעים, על שפת נחל הירקון, באווירה פסטורלית יפיפייה – כנס לציון פרויקט "מנהיגות צעירה" באירוע חריג ומיוחד במינו. במקום התכנסו למעלה מ -100 אנשים אשר להם חלק ועניין בקידום הפרויקט והצלחתו.

אורח הכבוד של האירוע היה השר לביטחון פנים – מר אבי דיכטר ונוכחו במקום ראשי "עתיד בטוח" אלוף (מיל) דוד עברי, הגב' מירה חמו, מר אברהם חמו, הגב' מיכל מודעי, חברי ההנהלה של "עתיד בטוח"; כמו גם נציגי ה"רוטרי" בישראל ובראשם נגיד ה"רוטרי" מר ברוך ברק, יו"ר המועדון המסחרי בישראל מר חיים אהרון, ראשי בתי ספר ומוסדות חינוך, חבורת סטודנטים – מדריכים העושים במלאכה, חבורות נוער ממוסדות חינוך שונים המכשירים עצמם כמנהיגים.

האווירה הפסטורלית היוותה ניגוד מעניין למטרה העיקרית של פרויקט "מנהיגות צעירה" והיא לפעול למניעת אלימות בקרב הנוער. נתוני האלימות הולכים ומדאיגים ועמותת "עתיד בטוח" בשותפות פורה עם רוטרי ישראל ועם בנק הפועלים לקחה על עצמה לפעול כדי להוריד את מפלס באלימות ולהצמיח בקרב הנוער מנהיגים שיוליכו אוירה ועשייה חיוביים ונוגדי אלימות.

את המפגש פתחה יו"ר" עתיד בטוח – הגב' מירה חמו והציגה את כל הרבדים שהרכיבו את המפגש המיוחד הזה במועד הכול כך משמעותי שבין חג החירות, זכר השואה לבין ציון שנת ה-60 לתקומת ישראל, ושמה על נס את שיתוף הפעולה שבין כל הגורמים הנוגעים.

בדבריו של השר לביטחון פנים – מר אבי דיכטר הושם דגש רב על הצורך במנהיגות אחראית המנתבת את החברה לכיוונים חיוביים וציין את האלוף דוד עברי ואת מר אברהם חמו אשר מנהיגים כיום את הפרויקט, ואשר היוו לו בנערותו סמלים של מנהיגות. על הנוער של ימינו לשאוף להגיע לרמות המנהיגות שצמחו לעם היהודי בדורותיו דוגמת משה רבנו, דוד בן גוריון , מרדכי אנילביץ ודומיהם. מר דיכטר בירך ב"יישר כוח" את כל העוסקים בפרויקט המבורך והודיע כי הוא יעמיד את משרדו על כל צוותיו לרשות עמותת "עתיד בטוח" ופעולותיה.

יו"ר הכבוד של "עתיד בטוח" אלוף (מיל) דוד עברי – ציין בצער כי ערכים שהיו מקובלים בעבר – אינם מקובלים כיום ויש להרבות בפעילות שתביא את בני הנוער לפתח מנהיגים בקרב עצמם תוך דאגה לעתידם. עמותת "עתיד בטוח" לקחה עליה לפתח את "אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים…" ולהכשירם כמנהיגי הדור לעומת "הרשעים …כמוץ אשר תדפנו הרוח" שיש להוקיעם ולהרחיקם מבני הנוער. הפרויקט הנוכחי מראה את אותותיו במפגש זה.

מר אבהרם חמו – העומד בראש הפרויקט – הציג בפני הנוכחים את פרטי "מנהיגות צעירה" – פרויקט שכל מטרתו הינה להכשיר את בני הנוער להנהיג את סביבתם ולהוליך אותה למחוזות חיוביים, פוריים ותורמים לחברה, וזאת באמצעות סטודנטים-מדריכים אשר עוברים הכשרה מתאימה, תוך כדי בחירתם בקפידה רבה ומתן מלגות ע"י הגורמים השותפים לפרויקט – רוטרי ישראל ובנק הפועלים.

הגב" מיכל מודעי – חברת עמותת "עתיד בטוח" הודתה בשם העמותה לכל הגורמים שנטלו חלק בפרויקט ובהכנת האירוע הנוכחי.

לאחר כיבוד והשמעת דברי ברכה , הקהל חולק ל-5 קבוצות נפרדות – כל קבוצה חבשה כובע בצבע שונה – ובהדרכת בני הנוער והסטודנטים נערכו בקורים בכל אחת מ-4 התחנות שהוקמו במקום:

תחנה ראשונה – בה ניתנו הסברים והוצגו פרויקטים של יזמות חברתית ע"י בני הבוער עצמם – דוגמת תחרות נאומים, הכנת כרזות בעלות מסרים אנטי אלימים, שידורי רדיו של הנוער, סרטים ,ימי עיון וכיוצא באלו.

תחנה שנייה – בה הופעלה סדנא פעילה בנושא של שליטה בכעסים ובלחצים.

תחנה שלישית – תחרויות חתירה בסירות דרגון בהן לקחו חלק כל המשתתפים

תחנה רביעית – הדרכה מעשית להתנהגות נכונה ובטיחותית – תירגול מעשי של היחלצות מרכב מתהפך בעת תאונה.

יצוין כי האירוע התקיים ב"מרכז דניאל לחתירה" על שמו של דניאל עמיחי מרכוס שנספה בתאונת דרכים ונתרם לצרכי אירוע זה לעמותת "עתיד בטוח" ע"י משפחתו שהקימה את המרכז לזכרו.

מראיינת: שרה גוטר-דוידזון – חברת הועד המנהל של עמותת עתיד בטוח. לשעבר מזכיר הדירקטוריון של חברת החשמל ודירקטור בחברת "אלתא". כיום עוסקת בפעילות התנדבותית ענפה בכמה מישורים.