שנת פעילות – תש"ע

פעילויות נבחרות

 

כרמיאל:

ב-25 בינואר 2010 התקיימה סדנת אימפרוביזציה חווייתית, בנושא התמודדות עם אלימות ואלכוהול, לחברי נבחרות 'מנהיגות צעירה לעתיד בטוח' בכרמיאל. במהלך הסדנה הפגינו מספר בני נוער את כישורי המשחק שלהם בהצגת אמפרוביזציה בה ביימו סיטואציות מחיי היומיום הנוגעות לאלכוהול ואלימות. לאחר מכן נערך דיון בנושא, בשיתופם של בני הנוער.

הערב התקיים במעמד מ"מ ראש העיר, הגב' שולה כהן, חבר הנהלת עתיד בטוח, דר' בני אברהמי, נשיאת רוטרי כרמיאל, מנהלות חט"ב הורביץ, מגדים וכרמים ואורחים נוספים.

 

 

גבעתיים:

רצח ללא מניע
בימוי: טל נילי
ישראל (2003)
סיפור הרצח המזעזע של אסף שטיירמן, הנער שחזר מארה"ב להתגייס לצה"ל, ולרוע מזלו נתקל בשלושה בני טובים, משועממים עד מוות. הסרט משלב עדויות נדירות מחדרי החקירות וצילומים קשים לצפייה.

"יום הפעילות היה מעולה ואני יכולה להגיד כי הוא השאיר חותם על בני כיתתי"

"אני חושב שהכתה מאוד נהנתה כי היא השתתפה הרבה, למדתי את רמת האלימות וכמה שזה לא נורמאלי… חוץ מזה למדתי שלהיות מורה ולנסות להעביר פעילות זה קשה"

זו השנה השלישית שמתבצעת פעילות ייחודית למניעת אלימות, במסגרת תוכנית 'מנהיגות צעירה לעתיד בטוח', בהנחייתה של עדי הלפרין.

באמצע ינואר התקיים יום שיא לשכבה ט' בתיכון 'תלמה ילין'. במהלך יום זה ניתנה הרצאה של אברהם חמו, ראש התוכנית מטעם 'עתיד בטוח'. הוקרן הסרט "רצח ללא מניע". התקיימו פעילויות כיתתיות: 7 תגובות אפשריות להתמודדות עם בעיה. הפעילות התנהלה במתכונת של בית משפט, בו כל קבוצה סינגרה על התגובה שבחרה לייצג ולבסוף התקיים משפט בו הוכרע מהי התגובה המתאימה ביותר; הכנת סטיקרים עם מסר למניעת אלימות. מבין כל הסטיקרים שהוכנו ייבחר סטיקר אחד שיודפס ויופץ ברחבי הארץ.

בסוף היום בוצע משוב מסכם לפעילויות למטרות, ליעדים ומה כל אחד לקח איתו. יום השיא זכה לתגובות חמות מאד מצד חברי קבוצת המנהיגות, שהרגישו שהם עושים משהו משמעותי ומאוד נהנו מהבמה שניתנה להם, וגם מצד תלמידי השכבה שנהנו מהפעילות החוויתית ויצאו בתחושה כי הם רוצים לתרום ולפעול למניעת אלימות.

 

 

פעילות נוספת שהתקיימה בתלמה ילין היא תחרות סטיקרים בית ספרית. בתום התחרות נבחרה הסיסמא "אל-עימות", כסיסמא עם המסר המנצח.הסיסמא הודפסה על גבי סטיקרים ונצבעה על כרזת בד ענקית באורך 20 מ', שנתלתה בשדרות רוטשילד בתל אביב. חברי קבוצת המנהיגות מצויידים בסטיקרים ובצבעי ידיים, החתימו את ידי העוברים ושבים על גבי הכרזה כאות הסכמתם ושותפותם למסר למניעת אלימות.לאחר הפנינג הרחוב, נתלתה הכרזה בבית הספר.בסרטון בצד ימין, ניתן לצפות בפעילותם של חברי קבוצת המנהיגות בהפנינג ברחוב רוטשילד.

 

 

גן יבנה:

חברי קבוצת המנהיגות הצעירה בחטיבת הביניים ע"ש נעמי שמר, החליטה להפיק סרטון קצר, בו הם הבימאים, התסריטאים והשחקנים.

בשיתוף פעולה צמוד של מועדון הרוטרי היישובי והמשמר האזרחי צילמו סרטון שמטרתו העברת מסר – באיזו דרך אתם הייתם בוחרים לפתור את הקונפליקט שנוצר?

בצד ימין ניתן לצפות בסרטון (לצפייה בתצוגה רחבה יותר לחצו לחיצה כפולה על הסרטון).