נאומה של הגב' מירה פרידמן חמו בכנס השנתי (28.05.2010)

mira2

אנחנו מתכנסים כאן, במקום הקסום הזה על שפת הירקון, שבו קשה להאמין כמה אלימות מקיפה אותנו, אפילו ברגע זה ממש.

ולכן, אני רוצה לקחת פסק זמן ולהזמין אתכם לטייל אתי בפאבים – כשנוער מגיע ו"מתדלק" בחוץ ונכנס פנימה רווי אלכוהול. מזמינה אתכם לטייל במרכזי בילוי – שאליהם רבים רבים מגיעים עם סכין צמודה – להגנה עצמית – אך עושים בה שימוש. לטייל איתי בבתי הספר – שאותם כל ילד רביעי מגדיר כמקום לא בטוח. מזמינה אתכם להתבונן בבתים שלנו – כשילדינו מסתגרים מהעולם, מסתגרים מההורים, מסתגרים בחדרים, מתרועעים באינטרנט עם כל הפיתויים.

על רקע זה הוקמה 'עתיד בטוח' על ידי חברים בכירים מהקהילה העסקית, אישי ציבור ואנשי מקצוע – אנשים שאיכפת להם. הקמנו את העמותה נוכח התגברות האלימות והתנהגויות מסוכנות בקרב הילדים והנוער שלנו, מתוך אמונה שלכל ילד מגיע לגדול בתחושה של ביטחון ולהיות מוגן.

כי יש לנו אלטרנטיבות, יש לנו היכולת להשפיע, למנוע, לעודד צמיחה בריאה של ילדים – לא אחרי שזה קורה – כשהם כבר קורבנות לאלימות, שיורדים לשולי החברה, אלא עכשיו – ברגע זה, בעוד מועד…

זה האתגר שלנו ב'עתיד בטוח' ושל הפרוייקט המשותף – 'מנהיגות צעירה', זה האתגר של כולנו – כהורים וכבני אדם…

חשוב לנו שבמקום המציאות הקשה הזו – שהנוער עצמו יוביל מהלכים ויוזמות לחברה בריאה יותר.

ולכן אנחנו כאן היום – נציגי דורות של מנהיגים מתחומים שונים – להצדיע לנבחרות המנהיגים הצעירים שלנו, שלקחו על עצמם להיות מעורבים במשימה, ולאחל לכם את מירב ההצלחה!! ולאחל לכולנו אירוע חווייתי, מהנה ושונה.