מפגש בין חברי עתיד בטוח מבית הספר בפתח תקווה עם בית ספר מטייבה

 

כתבה שפורסמה באתר הרשת של עירית פתח תקוה

עתיד בטוח –  28/02/2017 – חדשות

במסגרת פעילות בנושא מנהיגות וסובלנות בחטיבת בן גוריון בעיר, עמלו בחודש האחרון חברי קבוצת "עתיד בטוח" של החטיבה בשיתוף תכנית "עיר ללא אלימות – פתח תקווה" וצוות הניהול של בית הספר לקראת אירוח חברי "עתיד בטוח" מבית הספר אלנג'אח שבטייבה.

עמותת "עתיד בטוח" בשיתוף "עיר ללא אלימות" ומנהל החינוך פועלת במספר חטיבות בעיר. במסגרת פעילות זו הוקמו השנה 10 קבוצות מנהיגות "עתיד בטוח" הנפגשות על בסיס שבועי.

פעילות זו מעודדת פיתוח מנהיגות צעירה להתמודדות עם אלימות תוך צמיחה אישית וחברתית ורואה את חברי הקבוצה כסוכני שינוי המהווים ראש חץ לעיצוב חברה טובה יותר, חופשיה מאלימות והתנהגויות סיכון. במפגשים שבועיים קבועים בני הנוער מתכננים ומובילים יוזמות למניעת אלימות ועידוד סובלנות בבית הספר.

הפעילות המשותפת, אשר התקיימה ביום ראשון האחרון בחטיבת בן גוריון, היוותה מפגש ראשון בסדרת מפגשים המתוכננים תחת הכותרת "לב אל לב נפתח" וכללה פעילויות שונות הכוללות היכרות, ערכים וגיבוש (O.D.T).

את כלל הפעילות ליווה בין היתר מנהל חטיבת בן גוריון אורן קמינצקי, שהנו מורה לערבית ודובר השפה. אורן ברך את התלמידים בערבית וציין כי "היום שבו פתחנו את שערינו וקבלנו לביקור את תלמידי החטיבה מטייבה הוא יום חוויתי ומבורך כשהמטרה היא למגר את האלימות וליצור מערך של ערכים משותפים".

למרות החששות בנוגע לאופי המפגש, התלמידים יצרו קשרים חמים מיד בזכות הפעילויות המגבשות השמות דגש על שיתוף פעולה, הדדיות ונתינה. מעבר לחיבור בין התלמידים, במהלך הפעילויות התלמידים יזמו ריקודים משותפים, הצטלמו, והביעו רצון משותף לשימור הקשר וכבר תואם מפגש גומלין לעוד שבועיים בטייבה.

אלאא עבד אלקדר, רכזת "עתיד בטוח" טייבה: "החיבור היה ספונטני ללא כל גבול והסתייגות, המנהיגים וכל המשתתפים עבדו בצורה נפלאה, בשיתוף פעולה ובאחווה הדדית. עשינו הישג עצום ביום זה – לב אל לב פתחנו בשמחה ורצון".

קסניה מישין, מנחת קבוצת "עתיד בטוח" בחטיבה: פעילויות מבורכות אלו, המשלבות בין קהילות שונות בגיל זה השמות דגש על קבלת השונה יוצרות חוויה חיובית ומניעה שרשרת של מעשים טובים בסגנון "תעביר  את זה הלאה".

קרן מרקוס, מחנכת בחטיבה ומלוות מטעם בית הספר את קבוצת "עתיד בטוח": "שמחנו לארח את חברי קבוצת "עתיד בטוח" מטייבה בבית ספרנו ואנו מצפים להמשך שיתוף הפעולה במהלך השנה".

שלומי ערה מנהל תכנית "עיר ללא אלימות": "פעילות זו הינה חלק מפעילות רבות למיגור תופעת האלימות והגזענות. נראה כי באמת לבבות הנוער פתוחים לדרכי נועם ושלום. לאור בקשתם נארגן טורניר ספורט מורחב ונעשה הכול לשימור הקשר, שמיעת קול הנוער ומתן מענה בהתאם".

 

 (התמונות באדיבות עיריית פתח תקוה)