אל(ע)ימות ברשת – מניעת בריונות ברשתות החברתיות

 

24.4.13

עלמה בראון מעירוני א' בתל אביב, הקימה קבוצת פייסבוק הנקראת 'חרם על החרם'.

הקבוצה הוקמה כחלק מפעילות קבוצת המנהיגות בביה"ס ומטרתה כפי שהוגדרה על ידי עלמה: "זו קבוצה שהוקמה כדי להילחם בתופעת החרם בישראל, בתור התחלה, המטרה היא שכמה שיותר אנשים יצטרפו לקבוצה, היא תשמש גם בית חם לאלה שעשו עליהם חרם בחייהם, לאחר שהרבה אנשים יצטרפו אליה יהיה לה כבר כוח רב ונוכל לעשות מפגשים לדיון על חרם. כמו מה זה חרם, לספר סיפורים אישיים משני הצדדים המחרים והמוחרם. ועוד!".

כמו כן הקבוצה נועדה לשמש פלטפורמה לדיונים ושיתופים על נושאים שונים העוסקים באלימות, ולהוות מקום לעדכונים אקטואלים בנושא אלימות וחרם. אנחנו שואפים להגדיל את הקבוצה עד כמה שניתן, אשמח אם תעודדו את חברי קבוצת המנהיגות הצעירה בה אתם מדריכים, להצטרף לקבוצת "חרם על החרם".


עתיד בטוח מריצה תכנית פיילוט למניעת אלימות ברשתות החברתיות במסגרת תכנית מנהיגות צעירה. בין המשתתפים הראשונים- תיכון הכפר הירוק.

בתאריך ה-6.2.13 נערכה בתיכון הכפר הירוק הרצאתו של ד"ר נמרוד קוזלובסקי.

ד"ר קוזלובסקי מספק שירותי ייעוץ טכנולוגי-משפטי עם התמחות בדיני מחשבים, טכנולוגיות מידע והגנת הפרטיות. הוא בעל ניסיון רב בייעוץ לחברות טכנולוגיה בהיבטים המשפטיים של פעילותם ובייעוץ לממשל, לגופי חקירה, ולגופים לא-ממשלתיים בתחומי מדיניות טכנולוגית ודיני מידע.

בנוסף, הוא מתמחה בניהול פרויקטים המערבים מיומנות משפטית-טכנולוגית. כמו כן, הוא כותב וחוקר בתחום ומרצה בנושאים אלה באוניברסיטאות, מכוני מחקר וכנסי תעשייה.

ההרצאה ניתנה לתלמידי שכבת כיתות ח' בהשתתפות אורחים מטעם עתיד בטוח: יו"ר כבוד אלוף (מיל). דוד עברי, יו"ר "עתיד בטוח" הגב' מירה פרידמן חמו, ראש מנהיגות צעירה מר אברהם חמו, הגב' גלי רוס העומדת בראש ועדת ההיגוי בנושא מניעת אלימות ברשתות החברתיות וגיא פיכטה רכז פיתוח ומשאבים.

הייתה השתתפות ערה של התלמידים בשיחה, מאחר והם אלה החיים את המציאות ברשתות החברתיות ובידיהם הרבה מהכוח לפתור ולמנוע התעללות ברשת.

בתום ההרצאה נערך מפגש עם קבוצות המנהיגים הצעירים בתיכון הכפר הירוק בראשותו של מר אברהם חמו, ראש התכנית, ד"ר נמרוד קוזלובסקי, הגב' גלי רוס וגיא פיכטה.

את המפגש אירגן אלעד, מנחה הקבוצה.

אנו מאחלים הצלחה לנבחרת בפעילותה למען עתיד בטוח ברשת.

web1

web2