מנהיגות צעירה תשע"ה- יוצאים לדרך!

"במקום שם הולכים ישנה דרך". הסנסקריט

תוכנית מנהיגות צעירה לשנה"ל תשע"ה יצאה לדרך לאחר הכשרת המנחים הארצית שהתקיימה גם השנה כיומיים רצופים במכללה האקדמית של ת"א יפו, כשבוע לפני תחילת השנה האקדמית.
השנה השתתפו בהכשרה הארצית , לאחר המיונים שנערכו בחופשת הקיץ, כשלושים וחמישה סטודנטים, מתוכם 20 סטודנטים חדשים מאוניברסיטת ת"א, המכללה האקדמית של ת"א יפו, מכללת אשקלון ומכללת אחווה.

מיכל ניסים, סטודנטית למדעי ההתנהגות במכללת יפו מסכמת:
"הבנתי שקיים דבר אחד שליווה אותי לאורך היומיים מתחילתם ועד סופם וזה האנשים שהרכיבו את הכנס ויצקו לתוכו תוכן. אני חושבת שהיה משהו מאוד מלמד בלעבור ביחד את התכנים. חינוך יש בו משהו מדבק. משהו שמחלחל הלאה. לעבור את תכני ההכשרה עם נבחרת של אנשים שהנושא הזה בוער בהם חלחל אליי מלא מעט כיוונים. למדתי דרך הצגת הדברים שנעשו בכזאת להיטות ואמונה. למדתי מהסיפורים האישיים שאנשים בחרו לשתף במהלך הדיונים. למדתי על הכוח שהיה בשיתוף ובהקשבה על מנת להתבונן לעומקם של הדברים. למדתי שזה בסדר ולגיטימי להרגיש לעיתים תסכול מהנושאים הלא פשוטים האלה ובעיקר למדתי על זה שיש לי תיקווה- שקיימים פה פרטנרים להובלת אותו שינוי חברתי.. ליצירת עתיד בטוח. "

צביקה וישנייבסקי, סטודנט למשפטים מאוני' ת"א, וסרן בקבע ביחידת 8200 מוסיף כי
"האווירה הכללית הייתה מאוד נינוחה ומקבלת, הרגשתי שיש "גב איתן" לפרויקט, יש רצון רב להוביל ולשנות, יש מסורת איתנה, מערכי שיעור בנויים וערוכים – ובקיצור, תחושה כי מדובר בפרויקט ומסגרת רצינית וממש לא "בזבוז זמן"….
ועוד הוא מציין את הרצאתו של אברהם חמו:
"ראשית ברור שמדובר באדם כריזמטי בכל רמ"ח איבריו וההרצאה ואופן העברת התכנים – בהתאם. סדנא מעשית, פרקטית, עם ערך מוסף רב. אינני יודע מהן התחושות של שאר המדריכים שעברו את ההכשרה – אבל אם היינו מאריכים במעט את כמות הזמן שהוקצבה לו – כולנו היינו יוצאים נתרמים."
hachshara 2

hachshara 1

במסגרת שיתופי הפעולה עם התוכנית "עיר ללא אלימות", התקיימה גם הכשרה לעשרים ושלושה מדריכי המוגנות ומנחי המנחים מהרשויות אשדוד, ראשל"צ וקריית גת.
ההכשרה שהתקיימה השנה באשדוד, בה פועלת התוכנית זו השנה הרביעית, צוינה גם כמחווה ליישובי הדרום בעקבות מבצע "צוק איתן".
פעילות של "מנהיגות צעירה לעתיד בטוח", החובקת את רחבי הארץ מאשקלון ועד טירת הכרמל , תופעל השנה בכ- 80 קבוצות ובתי ספר.
בשנתיים האחרונות אנו מקדישים חלק נכבד מהעשייה לתחום של מניעת קורבנות האלימות ברשתות החברתיות-שבהן הילדים שלנו מבלים חלק ניכר מזמנם ללא פיקוח וללא הכוונה. במסגרת התוכנית "אל-(ע)ימות ברשת" שמפעילה עתיד בטוח-יוזמנו כלל המדריכים והמנחים להכשרה ארצית בנושא שתתקיים ב- 21/12/14 במכללת תל אביב יפו.

hachasrha 4 hachashara 3

רשמה: אושרית רז