מנהיגות צעירה – באשדוד לוקחים מנהיגות ונאבקים באלימות

לאחרונה יצאה קבוצת המנהיגות של הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד ותוכנית "עיר ללא אלימות" ליום עיון בכנסת בנושא מנהיגות לאומית, סיור זה הינו חלק משיתופי הפעולה בין "עיר ללא אלימות אשדוד" בניהולה של דבורית זהבי עם עמותת "עתיד בטוח" אשר פועלת למען העצמת "מנהיגות צעירה" בביה"ס ברחבי הארץ בכלל ובאשדוד בפרט.

דוד גרדוביץ מנחה המנחים של תכנית מוגנות, המוביל את קבוצות המנהיגות הצעירה המורכבות מ- 8 ביה"ס בהם מתקיימת תכנית מוגנות חברתית.

לאורך השנה הקבוצה מהווה גרעין בביה"ס, המתווה הליך של העצמת בני הנוער, פיתוח יכולת המנהיגות, תרומה לקהילה ומניעת אלימות באמצעות יזמות חברתית של פרויקטים מעשיים וחווייתיים הקשורים לנושא.

רותם מגידי,  רכז המוגנות של בית ספר "אריאל",  הוביל את הסיור שהחל בביקור בכנסת ישראל שבו התלמידים למדו על עקרון הייצוגיות ותהליך קבלת ההחלטות ע"י דיון, תפקידי הוועדות והכנסת כבית הנבחרים של מדינת ישראל, הליך קבלת ההחלטות והחקיקה, ועוד.

עתיד בטוח

בנוסף, התלמידים התנסו בהליך הצעת חוק בנושא וקבלת החלטות בנושא "הגבלת גיל גלישה באינטרנט לילדים".

בוועדת החינוך של הכנסת פגשו התלמידים את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אשר נפגש במיוחד עם המנהיגים הצעירים ושוחח איתם על מנהיגות, ועל חשיבותה של הגלישה באינטרנט לילדים תוך שמירה על הסכנות הכרוכות בה.

לאחר מכן המשיכה הקבוצה ל"מעלית הזמן". שם למדו התלמידים על ההיסטוריה של המנהיגים היהודים לאורך דורות בירושלים ע"י פעילות חווייתית.

מנכ"לית הרשות הגב' סימונה מורלי ברכה על הביקור בעיר הבירה אשר היותה מוקד לעליה בזכות מנהיגים פורצי דרך וציינה כי "הדרך למגר את תופעת האלימות הינה בהצמחת דור העתיד".

זה המקום להודות לאברהם חמו ולמירה היקרים על תרומתם לתוכנית.