מנהיגות צעירה – אשדוד

  • שנות פעילות: מ- 2010 ואילך.
  • אופי והיקפי הפעילות: תוכנית מנהיגות צעירה בשיתוף עם "עיר ללא אלימות", עיריית אשדוד והרשות למלחמה בסמים – במסגרתה הופעלו בשנת תשע"ד 11 נבחרות מנהיגות בבתי הספר: שילה,מגינים,מקיף ד',מקיף ו',מקיף אמית,חזן יעקוב, ורננים. בחלק מבתי הספר פועלות מספר נבחרות של מנהיגים צעירים.
  • מנהלי התוכנית: מנהלת על"א דבורית פרדקין זהבי, מנחה מנחים: דוד גרדוביץ'.
  • מלווה מטעם עתיד בטוח: אברהם חמו, מייסד התוכנית ויועץ בכיר.
  • מידע נוסף: קבוצת המנהיגות של ביה"ס מקיף אמית, משכבה ח', עסקו בנושא המנהיגות דרך השראה ממנהיגים שונים בתחומים שונים כגון: רבנים, מדינאים, ספורטאים, ואנשי צבא. בכל מפגש היה חניך שהעביר פעילות על מנהיג/ה מסוימים.

 להורדת המחקר המלווה

 

אפריל 2018

רשמים בעיתון מקומי על פעילות של נבחרת המנהיגות הצעירה-"מגרש אור" עלא אשדוד

פברואר 2018

ביקור נבחרת מנהיגים צעירים מאשדוד בכנסת תועדה באתר החדשות 'אשדוד נט'  לצפיה בכתבה המלאה לחץ כאן


 

ינואר 2017

מנהיגות צעירה- באשדוד לוקחים מנהיגות ונאבקים באלימות. לצפיה בכתבה לחץ כאן.

יוני 2016

העתיד הבטוח של בית הספר אריאל בית הספר אריאל פרויקט למניעת אלימות

ממ"ד אריאל – אלופי הליגות העירוניות בקטרגל באשדוד
נבחרת מנהיגות צעירה של בית ספר אריאל לכיתות ד' זכו השבוע במקום הראשון בטורניר הליגות העירוניות ע"ש אבירם ברכה ז"ל ובהובלת מחלקת הספורט
ממ"ד אריאל ניצחו את בית ספר היובל בפנדלים בתוצאה 3-2 אחרי משחק מותח וספורטיבי מאוד.
נבחרת המנהיגות הצעירה פועלת בבית הספר אריאל בהובלתו של רכז המוגנות רותם מגידי, הפועל במסגרת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, על"א אשדוד ועמותת עתיד בטוח.
נבחרת הכדורגל פעלה במהלך כל השנה בבית הספר ומחוצה לו בסימן "משחקים בהגינות ונלחמים באלימות", בה התלמידים נפגשו פעם בשבוע עם רכז המוגנות לסדנאות ופעילויות בערכים שונים הקשורים לספורט כמו: סבלנות, שפה נקייה, ותרנות, קבלת האחר, הגינות, יושר ולהפסיד בכבוד.
נבחרת זו משמשת מודל לחיקוי, להתנהגות חיובית, למנהיגות, להובלת מסרים חיוביים לכל תלמידי בית הספר.
מנהלת בית ספר הגברת אילנה אוחיון בירכה את התלמידים על ההישג החשוב והמיוחד ואמרה: "אצלנו בבית הספר הכדורגל משמש עבור הילדים לא רק כפנאי חשוב ומהנה אלא גם כלי לימודי וחוויתי להטמעת ערכים של הגינות בספורט".

_dyncontent__dyncontent_t_post__2016_5_30_107997243925320200636.jpg_510_1000_2

דברי דבורית זהבי נציגת על"א (עיר ללא אלימות) באירוע הסיכום וההצדעה 3.6.16

הפעילות של צוות "עתיד בטוח", הנעשית בהתנדבות, במסירות ואחריות, מעוררת כבוד והערכה. אין זה קל להתמיד, ולא פחות – לדבוק במשימה אשר תוצאותיה קשות למדידה.

על כך מגיעה לכל אחד ואחת מכם התודה, הכבוד וההערכה.

אברהם, המהווה אבן יסוד מתחילת הקמת העמותה ועמוד תווך לכל אורך הפעילות, עם ניסיון החיים המגוון והמיוחד, הוא שהאיר את השביל לפעילות הרבה עם על'א. הוא האיש שמילא בתכנים את פעילות מדריכי המוגנות ע"י קבוצות המנהיגות הצעירה וכולנו מלאי תודה.

אני רוצה להודות גם לעבודה המסורה של הועד המנהל, בהנחייתה של מירה חמו, כאנשים איכותיים עם ניסיון חיים מגוון אשר מקדישים מזמנם לטובת חברה טובה יותר.

למנוע קורבנות אלימות ילדים ונוער זה צו השעה וזהו האתגר שלנו יחד עם "עתיד בטוח" "להציל לפני שזה מתחיל".

מידי יום ביומו אנו עדים לאירועים של אלימות קשה בקרב ילדינו: אלימות פיסית, מילולית, התעללות רגשית, חרם, נידוי ואף בריונות משתוללת ברשתות החברתיות.

רק ילד שמרגיש מוגן ובטוח יצליח בלימודים ובחיים.

וכך התגבשה באשדוד תוכנית מוגנות, בשילוב " מנהיגות צעירה" שבה בני הנוער עצמם הם השגרירים המשפיעים על חבריהם ועל הסביבה, מהווים אח בוגר וכמודל לחיקוי והובלה לתלמידים הצעירים.

בתום 5 שנות פעילות משותפת קשה שלא להתרשם מפירותיו של המפגש בין מטרות, תשתיות ודרכי פעולה שהפכו לחלק מן המרקם הבית ספרי והעירוני. מתוך כך הלכה והתגבשה מנהיגות בקרב תלמידים ובקרב מדריכי המוגנות המלווים אותנו.

מנהיגות המחויבת למאבק באלימות וליצירת חברה סובלנית ובריאה יותר.

אנו מוקירים ומעריכים את פועלכם ומקווים שבעזרתכם אכן נוכל להבטיח לנוער של היום, עתיד בטוח יותר מחר.

ברצוני להודות מעומק הלב לכל אחד מהעוסקים במלאכה בעתיד בטוח, מנחי המנחים ומדריכי המוגנות, על ההשקעה, ההתמדה והדבקות במשימה.

IMG_2047 (1)

אפריל 2016

ב- 11/4/16 התקיים באשדוד יום שיא בהובלת נבחרות המנהיגות הצעירה של עתיד בטוח , הפועלות זו השנה השישית בשותפות עיר ללא אלימות והרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות.

לוקחים מנהיכות נאבקים באלימות

יום השיא כלל טקס מרשים ובו הופעות והצגות של הנבחרות, כולן מדמות התלבטויות של נערים ונערות בתחום של הבריונות ברשתות החברתיות. לאחר הטקס הוזמנו כלל תלמידי בית הספר "אריאל" שאירח את יום השיא, לעבור בתחנות הפעלה בהובלת נציגי המנהיגים הצעירים, כולן תחת המסר "לוקחים מנהיגות, נאבקים באלימות".

 כיבדו בנוכחותם:

מרטין עובדיה – מנהלת המחלקה לחינוך יסודי

       סימונה מורלי – מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד

       דוד קקון – יו"ר שולחן עגול אשדוד

       בריז'יט דוקהאן – רכזת חינוך מניעה והסברה ברשות

       מר רמי צבעוני, מר רמי נחמני, הגב' אושרית רז – חברי עמותת "עתיד בטוח"

       דבורית זהבי – מנהלת התוכנית עיר ללא אלימות באשדוד

       רכז תוכנית המוגנות בעיר – מר דוד גרדוביץ

       רותם מגידי – רכז המוגנות בבית ספר אריאל שהוביל והפיק את האירוע

וכמובן תודות לבית ספר ממלכתי דתי אריאל בראשותה של הגב' אילנה אוחיון

לצפייה בכתבה על יום השיא בעיתון מקומי באשדוד היכנסו לכאן:  http://www.ashdod4u.com/?p=12712

מרץ 2016

לאחרונה יצאה קבוצת המנהיגות של הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד ותוכנית "עיר ללא אלימות" ליום עיון בכנסת בנושא מנהיגות לאומית, סיור זה הינו חלק משיתופי הפעולה בין "עיר ללא אלימות אשדוד" בניהולה של דבורית זהבי עם עמותת "עתיד בטוח" אשר פועלת למען העצמת "מנהיגות צעירה" בביה"ס ברחבי הארץ בכלל ובאשדוד בפרט.

דוד גרדוביץ מנחה המנחים של תכנית מוגנות, המוביל את קבוצות המנהיגות הצעירה המורכבות מ- 8 ביה"ס בהם מתקיימת תכנית מוגנות חברתית.

לאורך השנה הקבוצה מהווה גרעין בביה"ס, המתווה הליך של העצמת בני הנוער, פיתוח יכולת המנהיגות, תרומה לקהילה ומניעת אלימות באמצעות יזמות חברתית של פרויקטים מעשיים וחווייתיים הקשורים לנושא.

רותם מגידי,  רכז המוגנות של בית ספר "אריאל",  הוביל את הסיור שהחל בביקור בכנסת ישראל שבו התלמידים למדו על עקרון הייצוגיות ותהליך קבלת ההחלטות ע"י דיון, תפקידי הוועדות והכנסת כבית הנבחרים של מדינת ישראל, הליך קבלת ההחלטות והחקיקה, ועוד.

עתיד בטוח

בנוסף, התלמידים התנסו בהליך הצעת חוק בנושא וקבלת החלטות בנושא "הגבלת גיל גלישה באינטרנט לילדים".

בוועדת החינוך של הכנסת פגשו התלמידים את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אשר נפגש במיוחד עם המנהיגים הצעירים ושוחח איתם על מנהיגות, ועל חשיבותה של הגלישה באינטרנט לילדים תוך שמירה על הסכנות הכרוכות בה.

לאחר מכן המשיכה הקבוצה ל"מעלית הזמן". שם למדו התלמידים על ההיסטוריה של המנהיגים היהודים לאורך דורות בירושלים ע"י פעילות חווייתית.

מנכ"לית הרשות הגב' סימונה מורלי ברכה על הביקור בעיר הבירה אשר היותה מוקד לעליה בזכות מנהיגים פורצי דרך וציינה כי "הדרך למגר את תופעת האלימות הינה בהצמחת דור העתיד".

זה המקום להודות לאברהם חמו ולמירה היקרים על תרומתם לתוכנית.