"לב אל לב נפתח"- כי אפשר להכיל את כולם"

"לב אל לב נפתח"- כי אפשר להכיל את כולם

 

תוכנית "מנהיגים קשר"- לקידום השיח, ולצמצום ההסתה והגזענות בין אוכלוסייה ערבית ליהודית- הופעלה השנה בקרב 15 נבחרות המנהיגות הצעירה של רעננה וטייבה ותל אביב -יפו.

המנהיגים הצעירים הוזמנו לסיור בכנסת ישראל: "מנהיגי העתיד פוגשים את מנהיגי ההווה", והתנסו בניסוח הצעת חוק כנגד הבריונות וההסתה ברשתות החברתיות; חתרו יחד בסירות מעורבות במרכז "דניאל לחתירה" על הירקון בתל אביב ועברו סדנאות מנהיגות והיכרות לקידום הערכים של עבודת צוות, לתיאום והובלת הסירה יחד, אולי כמו בחיים.

חתם את פעילויות "מנהיגים קשר" אירוע הסיום החגיגי שהתקיים ב-23.5 במכללת לוינסקי לחינוך, בהנחייתו של השדר והעיתונאי יגאל רביד. לאירוע שעמד בסימן "בימת מנהיגים צעירים", הוזמנו כ-300 תלמידים מ-15 נבחרות ובתי הספר, לבושים בחולצות שהם עצמם עצבו ויצרו את הגלופה : "לב אל לב נפתח"- כי אפשר להכיל את כולם" (ראה להלן).

בטקס חלוקת התעודות בטאה נציגת בית הספר אלנג'אח מטייבה את תקוותה:

" שנעשה עוד מפגשים בהם שתי הקבוצות יספרו בשני בתי הספר על הפעילות ושנדבר על מזה "עתיד בטוח" ואיך אפשר לעשות כזה ועל בריונות ברשת, כדי ליצור הבנה של חשיבות שיתוף הפעולה ועל כך שאפשר ליצור כך עתיד בטוח יותר"

כיבדו בנוכחותם את האירוע גם ראש עיריית טייבה  עו"ד שועאע מנסור מסאווה  נציגי "עתיד בטוח" – מירה פרידמן חמו, תא"ל (מיל). עזריאל נבו, אבי הר אבן – בעבר ראש סוכנות החלל, אברהם חמו- בעבר מאמן נבחרת הכדורסל של ישראל, מנכ"ל תנועת אומץ-גד להד, נציגי העיריות רעננה ותל אביב, המכללה האקדמית של ת"א יפו- השותפים לתוכנית.