יום האינטרנט הבטוח 2017 בכנסת

ביום שלישי, 07.02.2017, יום האינטרנט הבטוח, הקדישה כנסת ישראל את דיוני הועדות ואת הדיון במליאה לנושא.
בנוסף ארגנה חה"כ רויטל סויד – יו"ר השדולה למאבק  בשיח אלים – דיון מיוחד של השדולה לקידום שיח מכבד ברשת.
בדיון השתתפו חברי כנסת, נציגי גורמים מקצועיים, והפעם גם נציגים רבים של 'מנהיגות הנוער' שהציגו פתרונות מהשטח.
כנציגת "עתיד בטוח" ציינתי את החשיבות המיוחדת שאנחנו מייחסים לפעילות של הילדים ובני הנוער עצמם לקידום שיח מכבד ברשת, ולמניעת בריונות, פוגענות ושיימינג. בני הנוער לא רק חווים את הבעיות, הם גם המקור ליוזמות ולפתרונות. האנרגיות, היצירתיות והיזמות של בני הנוער לא יסולאו בפז. אם הם זוכים להכוונה נכונה ול"ארגז כלים" יישומי – הם מסוגלים להוות סוכני שינוי משמעותיים: יש להם השפעה רבה על חבריהם בני גילם והם מהווים מודלים משמעותיים לצעירים מהם. עם כל החשיבות של מעורבות ההורים והמחנכים, הרי שברשת בני הנוער בדרך כלל חוסמים אותם ולא מאפשרים להם כניסה.  כלפי עולם המבוגרים קיים לרוב "קשר של שתיקה". לעומת זאת כאשר בני הנוער עצמם פעילים ברשת  הם עשויים ליצור "באזז" חיובי, לעודד שיח מכבד, מעודד. סובלני ואמפטי, להסביר את התוצאות הקשות והכואבות של הבריונות, ואף לסייע ולתת כתף לקורבנות ולהפנותם לגורמים מקצועיים, ולהוקיע את תרבות השיח הפוגעני.
ראויה להערכה מיוחדת חה"כ רויטל סויד המקדישה לפעילות השדולה את מיטב זמנה והאנרגיות שלה. 
היוזמה שלה להזמין את נציגי הנוער עצמם היוותה תקדים מרענן. היא אף הגדילה לעשות והזמינה את שני ילדיה הצעירים להשתתף ולהציג את זווית הראייה שלהם. חוויה מרגשת!
מירה פרידמן חמו

 מירה פרידמן חמו – יו"ר "עתיד בטוח" וסימונה מורלי – מנכ"לית הרשות למאבק בהתמכרויות ובאלימות באשדוד, בכנס השדולה למניעת בריונות ברשת בראשות ח"כ רויטל סויד ביום האינטרנט הבטוח שצוין בכנסת ב- 7.2.17.