הורים מעורים

פעילות הנהגת הורים בטירת כרמל – 06/01

תמונות ורשמים מיום ה"במבה" ( במקום מורים באים הורים) – שהתקיים בשישי האחרון , ה- 6/1 בסימן טו בשבט, ולכבוד סיום מחצית וקבלת תעודות.

זו היא הפעילות הראשונה שאותה מובילים נציגי ההנהגה והורים נוספים שגייסו לצורך כך, לאחר חמישה מפגשי היכרות שהחלו לפני כחודשיים בסה"כ.

במרכזה של הפעילות נסב המוטיב של "האדם עץ השדה" – כיצד אני מוביל ולוקח אחריות על עצמי ועל  הסביבה- כפות הידיים בתמונה הם דוגמא מאחת ההפעלות -כך שבכל כף יד כל ילד רשם מה הוא יכול לקיים למען שמירה על סביבה טובה חברתית ובטוחה. כמו כן החיתוך המשותף של סלט הפירות -הדגיש את שיתוף הפעולה, עבודת הצוות, הייחוד וה"יחד" שלנו בכיתה ובקהילה.

המורים אגב בזמן הזה נהנו מאתנחתא של קפה ועוגה ופעילות שהכינה עבורם המנהלת בחדר המורים.. גם כן חשוב מאוד…

 

איך בונים פרויקט? מנהיגות הלכה למעשה-הכנות לפורים בביה"ס דגניה טירת כרמל.

מפגש מס' 3 של הנהגת ההורים בביה"ס דגניה שבטירת הכרמל, הוסב אמש באחת מהנושא של "איך בונים פרויקט" למנהיגות הלכה למעשה: כאשר ההורים שהגיעו למפגש בקשו מיד "להפשיל שרוולים" וביחד עם המנהלת, הסגנית והרכזת החברתית שהוזמנו גם הן לסדנא-להתקדם בהקמת התחנות אותן הם מפעילים בהפנינג הפורימי שיחל ביום שישי הקרוב ה-22/2.

זו השנה הראשונה שבה הנהגת ההורים מעורבת כבר בשלב התכנון ובהקמת ההפנינג והתחנות הפורימיות מוקדשות השנה לערכים המקדמים אקלים בטוח, כתשתית ובסיס אולטימטיבי לשמחה הגדולה של החג בקרב הילדים והורים הבאים בשערי בית הספר.

horim tira1
horim tira2


הנהגת ההורים היישובית נפגשה בבית הספר דגניה (כתבה)

horim tira3


אחרי ביה"ס זבולון: גם בביה"ס דגניה בטירת הכרמל- הנהגת הורים יוצאת לדרך

horim tira4

ביום ראשון האחרון (06/01/13), ערב חורפי וקר במיוחד יצאו מבתיהם ארבעה עשר הורים, כדי להיפגש ולגבש קבוצת מנהיגות הורית פעילה ומעורבת, יוזמת ומקדמת פרויקטים בבית הספר למען עתיד ילדיהם:

"אני כאן בגלל שחשוב לי, אני מאמין שאני יכול להשפיע, שאני יכול להוביל והערב אנחנו זורעים את השתילים", אמר משה, אב לילד בכיתה א'. חלי, אם לשני בנים המתחנכים בכיתות ד' וא' ובוגרת בית הספר בעצמה, הביעה את המשאלה שלה: "לבנות חברה טובה יותר ולגייס לכך את כלל ההורים, זה האתגר המרכזי שלנו".

בניית הנהגות הורים בבתי הספר מהווה נדבך נוסף לנבחרות המנהיגות הצעירה של עתיד בטוח, להוות גורם יוזם ופועל, ראש חץ לחברה טובה יותר וחופשיה מאלימות , בבית, בבית הספר ובישוב כולו.


עמותת "הורים מעורים" בשיתוף פעולה ובלווי המקצועי של עמותת "עתיד בטוח", הפעילה בקיץ האחרון פרויקטים ומיזמים קהילתיים בשכונות הדרומיות להורים וילדים- ממשיכה גם השנה לקדם את המנהיגות ההורית בטירת הכרמל והפעם בשכונות הדרומיות בעיר: "בן צבי וגיורא".

ביום ראשון האחרון ( 30/12/12) התקיימה פעילות ראשונה משותפת להורים וילדים, במרכז הלימודי המהווה מוקד של בית חם לילדי השכונות, ומציע פעילויות פנאי והעשרה בשעות אחה"צ לילדים הצעירים והוריהם. המרכז הוא בראש וראשונה האמצעי והמנוף להביא למעורבות הורים ולהקמת הנהגת הורים פעילה בשכונות, שתפעל כחוליה נוספת של עמותת הורים מעורים, המקדמת בעיר זו השנה השנייה ערכים של אחריות אישית ומנהיגות קהילתית ברוח עתיד בטוח וחופשי מאלימות.

horim tira5