בכפר סבא מונעים אלימות בבתי הספר

עיריית כפר סבא, בשיתוף עמותת "עתיד בטוח", מקדמת תוכנית שמתמקדת בפיתוח מנהיגות צעירה בבתי הספר היסודיים, במטרה למנוע אלימות

עיריית כפר סבא בהובלת מחלקת חינוך יסודי באגף החינוך ובשיתוף עמותת "עתיד בטוח", למניעת אלימות ילדים ונוער, פתחה בתוכנית חדשה בבתי הספר היסודיים, במסגרתה מקדמת את הקמתן של קבוצות מנהיגות שמטרתן ליצור סביבה בטוחה מאלימות בבית הספר היסודיים בעיר ולהעצים את התלמידים המשתתפים. בשלב הראשון מוקמות קבוצות ב- 8 בתי ספר, והן מורכבות מתלמידים בכיתות ה'- ו'. בעתיד צפויה התוכנית להתרחב לכלל בתי הספר היסודיים בעיר.

כל קבוצה תכלול כ-20 תלמידים, שיהיו ראשי החץ וסוכני השינוי לעיצוב סביבה ערכית ואיכותית חופשייה מאלימות בבית ספרם. הפעילות תעניק לילדים הזדמנות להתמודד עם משימות ואתגרים של מנהיגות בפועל. את כל אחת מהנבחרות ילוו וינחו סטודנטים מטעם עמותת "עתיד בטוח" שעברו הכשרה בנושא, ובשיתוף מלא של הצוות החינוכי בבית הספר והורי התלמידים.

אורית ליבוביץ' (בתמונה), מנהלת מחלקת בתי ספר יסודיים באגף החינוך, "כאשר ילד מרגיש מוגן ובטוח, יש לו את המרחב להביא את יכולותיו לידי ביטוי להיות במיטבו ולהצליח לימודית וחברתית. תוכנית "עתיד בטוח" מאמינה בכוחות התלמידים ומכשירה אותם לתרום ולסייע ליצירת אקלים חינוכי מיטבי, בטוח ומוגן לטובת כלל ילדי בית הספר".

מתוך עיתון "העיר שלי" כפר סבא     

כתבה: תמי מאור 22.11.2017

לכתבה המלאה לחץ כאן